Postroje

Postroje

Firma Petzl vyrábí několik typů postrojů, které vyhovují specifickým potřebám výškových pracovníků: Tyto výrobky poskytují výškovým pracovníkům maximální účinnost a bezpečnost. Snadno se používají, jsou pohodlné a technicky uzpůsobené potřebám prací ve výškách, pro které jsou určené. Firma Petzl také dodává množství doplňků, které umož...

Postroje

Firma Petzl vyrábí několik typů postrojů, které vyhovují specifickým potřebám výškových pracovníků: Tyto výrobky poskytují výškovým pracovníkům maximální účinnost a bezpečnost. Snadno se používají, jsou pohodlné a technicky uzpůsobené potřebám prací ve výškách, pro které jsou určené. Firma Petzl také dodává množství doplňků, které umožňují doplnit funkci postrojů a také prostředků pro záchranářství.

Pohodlí

U postrojů určených pro práci v zavěšení je pohodlí dosaženo širokým pásem a zesílenou pěnou v oblastech zvýšeného tlaku. Použité materiály (perforovaná pěna, tepelně tvarované výztuhy, atd.) zaručují dobré odvětrávání, optimální hmotnost a výbornou tuhost na požadovaných místech.

detail pohodli postroje 2detail pohodlí postroje

Připojovací body

Přední polohovací připojovací bod rozděluje váhu rovnoměrněji mezi pás a nožní popruhy při práci v zavěšení. Postranní připojovací body rozdělují zátěž na pás při práci v zavěšení s oporou nohou o podložku. Hrudní a zádový připojovací bod na celotělových postrojích se používá k připojení systémů zachycení pádu.

Nastavení 

Všechny postroje Petzl mají nastavitelný pás, nožní a ramenní popruhy, dle potřeby. Každý nastavovací bod je opatřen samoblokovacími přezkami DoubleBack. Tyto přezky nevyžadují zpětné propletení popruhů k zajištění: postroj je možné nastavit během krátké chvíle. Aby bylo možné postroj obléci bez zvedání nohou nebo přes velké boty, jsou některé modely na nožních popruzích i pásu opatřeny rychlosponami FAST. Po úvodním nastavení lze tyto spony snadno a rychle otevírat a uzavírat - postroj je možné nasadit i bez toho, aby se musely otevřít všechny spony.

Detaily postrojedetail postroje double

Zobrazit

Postroje Počet produktů: 30

Podkategorie

 • Zachycovací

  Zachycovací postroje

  Jsou certifikované dle (ČSN) EN 361 - Osobní ochranné prostředky proti pádům z výšky - zachycovací postroje.

  Používají se v systémech zachycení pádu. Jedná se o zajišťovací systém, který je nezávislý na výstupovém, či polohovacím systému, a připojuje se do připojovacího bodu postroje označeného písmenem A (zachycení pádu).

  Systém zachycení pádu nezabrání volnému pádu. jeho úkolem je zachytit a ztlumit pád, který se přihodil uživateli. Proto by se při jeho instalaci mělo předem myslet na dostatečně volný prostor pro pád.

 • Polohovací

  Polohovací postroje

  Jsou certifikované dle (ČSN) EN 813 - Osobní ochranné prostředky pro prevenci pádů z výšky - Sedací postroje a (ČSN) EN 358 - Osobní ochranné prostředky pro pracovní polohování a prevenci pádů z výšky - Pásy pro pracovní polohování a zadržení a pracovní polohovací spojovací prostředky.

  Používají se v systémech pracovního polohování. Jedná se o systém, který udržuje pracovníka v přesné poloze, potřebné k vykonání práce, ať už s oporou nohou, nebo v zavěšení. Tento systém není určen pro zachycení pádu; pracovník musí systém udržovat pod napětím.

  Většinou musí být systém doplněn systémem zychycení pádu - viz hrudní postroje.

 • Lanový přístup

  Postroje pro lanový přístup

  Jsou speciálně navržené pro práce vykonávané pomocí lanových technik. Splňují certifikaci (ČSN) EN 361, EN 813 a EN 358. 

  Tento typ postrojů se vyznačuje výjměčným pohodlí pro dlohodobé zavěšení, integrovaným hrudním blokantem pro výstup po laně a speciálními připojovacími body pro připojení sedačky PODIUM.

 • Arboristické

  Postroje pro práci na stromech

  Jsou certifikované dle (ČSN) EN 813 - Osobní ochranné prostředky pro prevenci pádů z výšky - Sedací postroje a (ČSN) EN 358 - Osobní ochranné prostředky pro pracovní polohování a prevenci pádů z výšky - Pásy pro pracovní polohování a zadržení a pracovní polohovací spojovací prostředky.

  Jedná se o postroje určené výhradně pro "stromolezení". Vyznačují se extrémním pohodlí pro dlouhodobé zavěšení, velkým množství prvků pro připojení materiálu a díky připojovací mostu umožňují uživateli pracovat v optimální vyvážené poloze.  

 • Hrudní

  Hrudní postroje

  V kombinaci s vybranými typy sedacích postrojů z nich vytvářejí zachycovací postroje dle (ČSN) EN 361 - Osobní ochranné prostředky proti pádům z výšky - zachycovací postroje.

  Postroje mají pouze přední připojovací bod (A) pro systém zachycení pádu.

 • Příslušenství
na stránku
Zobrazeno 1 – 10 z 30 položek
Zobrazeno 1 – 10 z 30 položek